Zarabianie na lokatach bankowych bez podatku

Lokaty bankowe wymyślono po to żeby można było bezpiecznie trzymać swoje pieniądze w banku na troszkę lepszy procent niż oferują zwykłe konta bankowe.

Plusem lokat w banku jest wyższe oprocentowanie jednak minus jest taki, że musimy zamrozić gotówkę na dłuższy okres. Do tej pory najlepsze oprocentowanie dawały lokaty długoterminowe jednak dopiero wtedy , gdy dotrzymaliśmy pieniądze na lokacie do samego końca. Nierzadko było to nawet dwanaście lub dwadzieścia cztery miesiące. Jednak wszystko idzie na przód i zmienia się jak w kalejdoskopie. Nowoczesne lokaty nie wymagają już mrożenia kapitału na długi czas. Najnowszy produkt bankowy to konta oszczędnościowe lub lokaty jednodniowe z dzienną kapitalizacją odsetek.

Nie dość, że w ich przypadku możemy swoimi pieniędzmi dysponować jak tylko chcemy, to znaczy wypłacać lub dopłacać kiedy mamy taką potrzebę lub ochotę. Jednak największa zaleta tych najnowszych ofert to możliwość nie płacenia podatku od zysku na lokatach i kontach bankowych. Dokładnie, są to lokaty bez podatku belki (Marek Belka – minister finansów, który wprowadził ten podatek). Wszystko jest na sto procent legalne i nie musimy się obawiać, ze to jakiś przekręt za który kiedyś przyjdzie nam słono zapłacić. Nie ma się co obawiać i jeśli mamy jakieś pieniądze w szafie to lepiej założyć lokaty jednodniowe bez podatku belki, które będą pracowały na to żeby oszczędności nie zjadała nam zawsze galopująca inflacja.

Więcej o lokatach bez podatku belki dowiesz się w serwisie Lokatka.pl

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *