Zadbane włosy

Ciekawe jest to czy każdy człowiek zdaję sobie sprawę z tego, że na jego głowie znajduje się ponad 100 tysięcy włosów i że oto włosy należy zadbać. Na pewno nie! Jednak są osoby, a przede wszystkim panie które przykładają wagę do pięknych, zdrowych, lśniących i zadbanych włosów. W naszym kraju takich Pań jest coraz więcej, a przechadzając się po ulicach polskich miast napotykamy na takie kobiety na każdym kroku.

Człowiek, który ma zdrowe włosy w ciągu 24 godzin traci nieco więcej niż 100 włosów. Z naszej perspektywy jest to nieco przerażające, ale nie ma się zupełnie czym przyjmować ponieważ jest to całkowicie bezpieczna liczba. Często nadmierne wypadanie włosów jest sygnałem do tego, że należy zadbać o swoją fryzurę i włosy, a dzięki nowoczesnym produktom takim jak jedwabie do włosów, gumy do włosów, wzmacniacze kosmetyczne i wiele innych możemy szybko i skutecznie zapobiec wypadaniu włosów.

Coraz więcej osób farbuje sobie włosy, a to może mieć ogromny wpływ na stan naszych włosów. Od tego może zależeć to czy za kilka lat będziemy ich tracić więcej i czy nie zakończy się to łysiną. Wszystko zależy przede wszystkim od tego jakie farby stosujemy lub stosowaliśmy ponieważ każda farba jest tworzona na bazie innych produktów.

Wiele zależy od tego jaki rodzaj włosów mamy. Mogą to być włosy mieszane, suche, przetłuszczające się czy normalne. Oczywiście włosy normalne w tym przypadku potrzebują najmniej pielęgnacji. Często wystarczy jedwab do włosów i nasze włosy staną się pełne połysku i sprężyste.

Myjąc włosy normalne nawet 2 lub 3 razy w tygodniu nie musimy martwić się o przetłuszczanie naszych cebulek. To właśnie osoby z włosami przetłuszczającymi się mają najwięcej problemów. Gruczoły łojowe, zawarte także w okolicach włosów produkują za dużo sebum przez które nasze włosy szybko tracą połysk, świeżość i puszystość. Są już opracowywane pierwsze jedwabie do włosów, które mają nadawać efekt połysku nawet osobom z włosami mieszanymi. Włosy mieszane to naprawdę najgorsze jakościowo włosy ponieważ jest to połączenie suchych, łamliwych włosów z włosami mocno przetłuszczającymi się.

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *