Wszytko i nic czyli remont

Ech co to był za remont. Wszędzie robiliśmy wylewki, wstawialiśmy nowe ściany działowe, bo stare już należało wymienić. Przy okazji zmieniliśmy też meble biurowe. Muszę powiedzieć, że mam nadzieję, że wkrótce nasze biura wreszcie będą wyglądały tak jak przystało.

W końcu jesteśmy szanującą się firmą, więc powinniśmy dbać o nasz wizerunek, a przecież jak mówi stare przysłowie „jak cię widzą, tak cię piszą”. Dlatego zdecydowaliśmy się na gruntowny remont. Najwięcej roboty potrzebowały wylewki. Chcieliśmy zrobić tak, że w kilku pomieszczeniach byłyby zrobione wylewki wcześniej, wtedy moglibyśmy iść tam dalej z remontem, podczas gdy w reszcie pomieszczeń remont dopiero by się rozpoczynał. To jednak się nie udało. Firma, która robiła dla nas wylewki postawiła warunek albo wszystko razem, albo dwa razy drożej. Wiadomo, że nie chcieliśmy tracić na marne pieniędzy, a nie była to zbyt mała suma, więc postanowiliśmy remont we wszystkich pomieszczeniach w tym samym czasie. Ściany działowe – to było nasze następne wyzwanie. A w sumie to ściany działowe były wyzwaniem dla ekipy remontowej. Wydawało mi się, że z tym nie będzie zbyt dużo roboty, bo trzeba było tylko odrestaurować istniejące już ściany działowe, jednak okazało się, że odrestaurowanie istniejących ścian działowych zajęłoby bardzo dużo czasu i kosztowałoby zbyt dużo pieniędzy.

Wyjście było jedno – nowe ściany działowe! Tak też było. Po zakończonym remoncie, gdy wstawiliśmy stare meble biurowe trochę dziwnie się prezentowały. Postanowiliśmy więc sprzedać stare meble biurowe a zainwestować w nowe. Można powiedzieć, że stworzyliśmy zupełnie nową firmę. Miałam tylko nadzieję, że nasi dotychczasowi klienci nie wystraszą się tych zmian. Może będą myśleli, że skoro odnowiliśmy firmę, to podniesiemy ceny. Mogą jednak być spokojni i my musimy im to udowodnić. Nie mamy zamiaru podnosić cen tylko ze względu na remont i nowe meble biurowe. W końcu dobro klienta to nasz najważniejszy cel. Musimy podtrzymać zaufanie dotychczasowych i zdobyć zaufanie nowych klientów. Dzięki temu będziemy mogli działać na rynku ze zdwojoną siłą. Tak, jak sobie to założyliśmy.

[Total: 0    Average: 0/5]