Tutaj można wymienić zbiornik gazowy LPG w samochodzie – Szczecin

Każda instalacja gazowa w samochodzie wyposażona jest w specjalny zbiornik na gaz LPG. Tego typu butle muszą spełniać bardzo rygorystyczne wymagania jeśli chodzi o trwałość i wytrzymałość.

Jednym z wymagań narzuconych przez przepisy jest ważność homologacji każdej butli LPG. Wynosi ona maksymalnie 10 lat. Po tym okresie potrzebna jest ponowna legalizacja butli lub wymiana na nową.

Jeśli zbiornik zamontowany jest wewnątrz auta to użytkownik może sam zadecydować czy udać się do warsztatu przeprowadzającego ponowne legalizację zbiorników LPG czy od razu zlecić wymianą tego elementu na nowy. W przypadku butli LPG zamontowanej pod autem nie mamy już takiego wyboru. Trzeba po prostu bezwzględnie zamontować nowy zbiornik. Butli montowanych na zewnątrz auta nie można już ponownie legalizować jeśli minął okres homologacji, który wynosi 10 lat od dnia wyprodukowania zbiornika.

Wymieniać zbiornik LPG czy dać do ponownej legalizacji?

Jeśli chodzi o naszą opinie to bez wahania zalecamy zawsze wymienienie butli LPG na nową. Nie rzadko kosztuje to ok 100 zł więcej niż ponowna legalizacja jednak można to zrobić od ręki. Nie trzeba zostawiać butli na kilka dni do badania. Wymieniając zbiornik na nowy mamy tez zawsze pewność, że przez kolejne 10 lat będzie ona miała homologację. Natomiast jeśli zlecimy ponowną legalizację naszej starej butli to nigdy nei mamy pewności na ile lat zostanie przyznana kolejna homologacja. Zdarzają się przypadki, że po kilku dniach badania wyjdzie nam tylko 2 lub 3 lata. Kolejnym minusem jest też to, że przez ten okres musimy jeździć bez zbiornika czyli na benzynie. Przez ten czas być może wyjeździmy benzyny za więcej niż te 100 zł więc i tutaj nie będzie żadnej oszczędności.

Zrobiliśmy rozeznanie na szczecińskim rynku gazowników od aut i wyszło nam, że najtaniej można mieć nową butlę LPG w warsztacie Autkogaz na Wernyhory 17. Koszt standardowej, toroidalnej butli wewnętrznej o pojemności 53 litry zamyka się w kwocie 500 zł. Zawsze mają tam zapas butli więć można przyjechać i od ręki mieć wstawioną nową z homologacją na kolejne 10 lat. Jest to profesjonalny serwis i jak każdy dobry warsztat LPG w Szczecinie oferuje nie zawodne instalacje gazowe do samochodów. Zobacz więcej co dokładnie jeszcze oferują i wejdź na ich stronę – Wymiana butli LPG

Poszperaliśmy także po internecie i poczytaliśmy na forach opinie o tym warsztacie LPG. Trzeba przyznać, że od czasu gdy jest tam nowy właściciel są same pozytywne i naprawdę można im zaufać. Posiadają niezbędne certyfikaty od czołowych producentów instalacji LPG zarówno polskich jak i zagranicznych. Regularnie korzystają ze szkoleń i zawsze są na bieżąco z nowinkami jakie wychodzą od producentów.

Oczywiście odradzamy samodzielną wymianę butli lpg w samochodzie. Tutaj naprawdę nie można oszczędzać bo można sobie zrobić więcej złego niż dobrego. Profesjonalny gazownik samochodowy robi taką operację ok 2 godziny i ma doświadczenie. Nam może to zająć cały dzień i nigdy nie będziemy mieć pewności czy wszystko zrobiliśmy tak jak powinno być zrobione. Od poprawnie zainstalowanego zbiornika lpg zależy nasze zdrowie, a nawet życie. Z gazem nie  ma żartów więc nie próbujmy eksperymentować i oszczędzać pieniędzy ryzykując.

[Total: 2    Average: 4.5/5]

2 thoughts on “Tutaj można wymienić zbiornik gazowy LPG w samochodzie – Szczecin”

  1. Rzeczywiśćie kompletnie nie opłąca się robić legalizacji butli lpg po 10 latach. To kosztuje 100 zł mniej, a zawsze jest ryzyko, że nie przejdzie następne 10 lat. Jak tam wole wymienić zbiornik lpg na nowy i dobrze, że w Szczecinie jest autkogaz bo mają na to najlepszą cenę w mieście.

  2. Ja też zastanawiałem się czy bawić się w ponowną legalizację butli gazowej w samochodzie czy wymienić zbiornik na nowy. W autkogaz doradzili mi to drugie rozwiązanie i okazało się , że mieli rację. Po pierwsze przy oględzinach okazało się, że do mojego auta można wstawić troszkę większą butlę lpg niż moja stara. To oczywiście mega plus bo mogę teraz zrobić więcej kilometrów niż do tej pory. Za całą operację wymiany oczywiście z samym zbiornikiem zapłaciłem 480 zł i trwało to ok 2h. Nie musiałem zostawiać auta na kilka dni. Jednym zdaniem wymiana butli gazowej w aucie z instalacją lpg opłaca się na maksa. Ponowna homologacja to bzdura i nie ma najmniejszego sensu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *