Szansa na tanie loty na Wschód

Z najnowszych wiadomości wynika, że isnieje szansa iż niskokosztowy Centralwings może jako pierwszy obsługiwać tanie loty na Wschód.

Trasy do Rosji i na Ukrainę są obsługiwane przez narodowych przewoźników dwóch stron na szczególnych warunkch. Tanie linie lotnicze  są w poczekalni.

Obowiązująca od 2002 roku umowa z Rosją jasno zaznacza, że każda ze stron może wyznaczyć jednego przewoźnika, który będzie świadczył regularne połączenia na określonej trasie. O rejsy na rynki wschodnie zabiegają tanie linie Centralwings, córka LOT-u.

W przypadku lotów do Rosji będzie trzeba zmodyfikować przepisy lub stworzyć podstawę prawną na podstawie której na tamtejszy rynek zostaną dopuszczone tanie linie. Oczywiście również trzeba wziąć pod uwagę zainteresowanie przewoźników takimi kierunkami lotów.

Lepiej wygląda sytuacja z Ukrainą. Polska delegacja podczas mającej niebawen nastąpić wizyty w Kijowie, po raz kolejny  wyciągnie wszystkie argumenty przemawiające za szybką liberalizacją . Najważniejszym z nich to EURO 2012. Może być jednak problem z tym, że ani tamtejsze lotniska ani przewoźnicy nie są przygotowani na otwarcie rynku.

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *