Skuteczność artykułów reklamowych

DARMOWA REKLAMA – Czy warto korzystać z portali umożliwiających darmowe wpisy reklamowe ? Postanowiłem sprawdzić jakie znaczenie mają one w praktyce.

W tym celu dokonałem trzech wpisów reklamowych na różnych serwisach prowadzących taką działalność. Wszystkie artykuły zostały stworzone zgodnie z regulaminami. Oto one :
1. Dnia 21-06-2007 poprosiłem znajomego o napisanie artykułu reklamującego internet w Szczecinie”. Tekst składał się z kilku zdań zawierających odnośniki do firmy internetowej Grosznet. ”

2. Dnia 05-07-2007 wpisałem artykuł kierując uwagę na “internet w Szczecinie” – również reklamujący firmę Grosznet.

3. Dnia 17-07-2007 wpisałem kolejny artykuł zatytułowany “Praca w Szczecinie – Administrator sieci”, podobnie jak poprzednie zawierający wyrażenia “internet w Szczecinie”. W tym przypadku było to także swoiste ogłoszenie o pracę.

Rezultaty zbadałem dnia 30.07.2007.

Poniższa fotografia obrazuje wyniki zapytania wyszukiwarki Google o wyrażenie : “Internet w Szczecinie”.

Można w niej zaobserwować następujące pozycje.

1. Na miejscu 3 jest właściwy serwis firmy Grosznet, który awansował na tę pozycję z lokaty 27.

2. Na miejscu 5 jest wpis reklamowy dokonany dnia 05-07-2007

3. Na miejscu 6 jest wpis z dnia 17-07-2007

4. Na miejscu 9 jest wpis z dnia 21-06-2007

Warto zwrócić uwagę, iż nawet same artykuły reklamowe wyprzedziły wiele firm mających związek z internetem w Szczecinie. Taki wynik świadczy o dużej skuteczności reklamowej i można śmiało stwierdzić, że korzystanie z portali umożliwiających zamieszczanie ogłoszeń ma duży sens. W tym miejscu należy powiedzieć, że aby osiągnąć dobre rezultaty, należy bezwzględnie stosować się do zaleceń regulaminów a wtedy reklama przez internet będzie bardzo skuteczna.

internet w szczecinie

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *