Sen sportowca

Jako, że jestem sportowcem i cenię sobie każdą formę aktywności fizycznej, każdy aspekt, który bezpośredni przekłada się na poprawienie formy, jest dla mnie nader istotny. Kiedyś myślałem jednak, że to co muszę robić, to przede wszystkim ciągły trening. Zawsze uważałem, że wszystko inne jest nieważne i, że coraz częstszy wysiłek sprawi, iż będę zdecydowanie lepszy. Moje zdanie na ten temat się jednak zmieniło wówczas, gdy poznałem to, jak prezentuje się wpływ snu na wyniki sportowe. Coś, co w przeszłości wydawało mi się absolutną błahostką, niewartą poświęcania nań czasu, dziś wysunęło się na absolutny piedestał.

Jak donoszą wyniki badań naukowców, zadbanie o odpoczynek w postaci właśnie snu przekłada się bezpośrednio na sprawność, celność, refleks, koncentrację i wszystko to, co sportowcom się przydaje. Gdy się z tym tematem zagłębiłem w sposób nader szczegółowy, zakupiłem nowoczesny materac, wyremontowałem sypialnię oraz tak dopasowałem swój harmonogram dnia, aby mieć jak najwięcej czasu na sen właśnie.

Naturalnie, wyżej wymienione ruchy nie były zrealizowane w sposób nieprzemyślany. Zanim się nań zdecydowałem, zapoznałem typy materacy, dowiedziałem się, jak powinien wyglądać dobry remont i tak dalej. Jednym słowem, podszedłem do tego wszystkiego z maksymalnym profesjonalizmem, ponieważ chodzi tutaj nie tylko o moją wygodę, ale o owe wyniki w sportach. Niemniej, po upływie czasu śmiem stwierdzić, iż powyżej nadmienione badania miały rację i, że sen ma bezpośredni wpływ na organizm sportowca.

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *