Rozrywka i marketing

W dobie boomu internetowego powstają co chwila dziesiątki, jak nie setki nowych portali. Jak daje się zauważyć, większość z nich jest o tematyce rozrywkowej. Istny wysyp tego typu stron, powoduje, że nie wszystkie z nich “zaistnieją” w sieci – nikt do nich nie trafi. Jeśli planujesz stworzenie dobrego portalu i chcesz, aby był odwiedzany, powinieneś poświęcić trochę czasu na poznanie zasad reklamy i zastosowanie się do nich. Jeden z artykułów o tematyce promocji sugeruje dokładne opisanie swojego serwisu w katalogach internetowych. Wydaje się to słuszna, gdyż jedna z największych wyszukiwarek www.google.pl, podaje dokładnie tę samą radę.

Następnym bardzo skutecznym sposobem na promocję jest napisanie odpowiedniego artykułu i umieszczenie go na jednej z wielu darmowych stron reklamowych. Osobiście, niejednokrotnie przekonałem się o skuteczności tej metody. Należy pamiętać tylko o bezwzględnym przestrzeganiu regulaminu tych portali reklamowych. Oczywiście, jeden artykuł nie wystarczy – należy skorzystać z wielu takich wpisów. Przykładowa reklama serwisów mp3.

Skoro zahaczyliśmy o temat muzyki, to przedstawię tutaj swoje ulubione stronki, które często odwiedzam. Na początku warto zajrzeć na nieoficjalną stronę jednej z moich ulubionych wokalistek – Moniki Brodki brodka.pl . Muzyka wykonywana przez tę dziewczynę zaskakująco łatwo i lekko “wpada w ucho”, zapewne dlatego ma ona tak wiele fanów w Polsce. Na jej stronie, można też obejrzeć teledyski. O Monice, ale nie tylko o niej, bo także i innych polskich wykonawcach można podyskutować na forum muzycznym. Na tym forum, jest przynajmniej kilku ciekawych ludzi z którymi można wymieniać poglądy “na poziomie”. Można tam też znaleźć adresy innych ciekawych portali muzycznych m.in. z darmową, autorską muzyką mp3.

Oczywiście mam też swoich ulubionych wykonawców, nie tylko w Polsce. Tak się składa, że kolejna strona, którą chciałbym Wam polecić, też jest o kobiecie. Jej utwory można było poznać już kilkanaście lat temu ! Serwis o Kylie Minoque przedstawi Wam właśnie tę wokalistkę. Dokładnie tak jak w portalu o Brodce, można tutaj poznać całą jej twórczość, obejrzeć teledyski oraz nowinki z jej życia.

Oczywiście w dzisiejszym multimedialnym świecie, nie mają racji bytu tylko głuche portale. Podstawą jest sama muzyka, której nie da się opisać słowami – trzeba jej posłuchać !! Korzystając po części z omawianego wcześniej artykułu o marketingu, chciałbym przedstawić dwa portaliki, na których można posłuchać dobrej muzyki mp3. Jednym z nich jest właśnie www.mp3host.pl . Osoby zamieszczające tam różne utwory, robią to “z głową”, tak aby trafić do jak największej rzeszy odbiorców. Dla nieco młodszych słuchaczy (zresztą nie tylko) można polecić serwis z lekką muzą mp3 – www.disco4u.pl . Ktoś kto gustuje w tym rodzaju muzyki powinien tam zajrzeć. Znaleźć tam można duże ilości ciekawych aranżacji znanych utworów oraz teledyski do nich. Takiej grupie osób można też polecić forum o podobnej tematyce : www.club-nation.eu . To forum muzyczne dla prawdziwych fanów muzyki disco! Dyskusje praktycznie tam nie ustają i trwają od wczesnego ranka, do późnych godzin nocnych. Nieraz można tam się zdrowo zmęczyć czytając i stukając w klawiaturę – prawie w rytm muzyki – sądzę, że warto.

Na koniec powinienem też wspomnieć o portalu, który kierowany jest nie do odbiorców muzyki, ale raczej do jej twórców. Dzięki takiej stronie każdy, kto ma naprawdę talent może zaistnieć w świecie showbiznesu. Minęły już czasy, że niedostrzegane kapele kończyły swoją karierę na etapie garażu samochodowego. W dobie globalnego internetu można swoją twórczość muzyczną promować na specjalnych portalach, które odwiedzane są przez headhunterów. Jednym z takich portali jest właśnie Polski rock. Naprawdę warto zamieścić próbkę swojej twórczości

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *