Rodzaje hostingu

W społeczności internetowej pojęcie hostingu może być szeroko rozumiane. Otóż, najbardziej z tym słowem kojarzy się hosting stron WWW, który jest obecnie najbardziej popularną formą dawania usług hostingowych. Lecz tak naprawdę mało, kto wie, że istnieją całkiem inne, mniej popularne formy. Jedną z nich jest na przykład hosting do serwerów gier komputerowych.

Rynek w tej kwestii ma olbrzymie zapotrzebowania, ponieważ liczba graczy w różne gry online stale wzrasta i czymś trzeba zaspokajać ich potrzeby. Przede wszystkim należy ująć, że jest to tani hosting w porównaniu z tym wcześniejszym, lecz jego przeznaczenie jest całkowicie inne. Z tej formy usług bardzo często korzystają początkowe firmy, które tworząc gry nie mają jeszcze własnego zaplecza serwerowego i musza polegać na innych. Istnieją jeszcze tak zwane serwery reseller, których przeznaczeniem jest, zgodnie z nazwą ponowne odsprzedanie. Jest to biznes, polegający na kupnie jednego dużego serwera, a następnie podzielenie go na dziesiątki mniejszych jednostek, które następnie zostają odsprzedawane po niższych cenach.

Taki interes opłaca się wówczas, kiedy kupujemy naprawdę dużej pojemności konto resellerowe i na dłuższą metę zaczynamy wynajmować tą pojemność. Nie opłaca się to kompletnie na mniejszą skalę, ponieważ zysk jest nikły, a trzeba poświęcić temu naprawdę dużo uwagi oraz czasu. To jest właśnie tak pokrótce przedstawiony rynek usług hostingowych na rynku polskim oraz światowym. W celu głębszego zapoznania się z ofertami polecam Google.pl.

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *