Proksa ponownie na ringu

Już dziś – 20 lipca 2007 r. odbędzie się walka Grzegorza Proksy z Vitalim Banivur. Niespełna 23 letni polski pięściarz po raz 11 wystąpi na ringu boksu zawodowego. Dotychczas wszystkie 10 walk zakończyły się zwycięstwem Proksy “Super G”, w tym 6 walk zakończyło się przez KO.

Przeciwnik naszego Polskiego Młodzieżowego Mistrza federacji WBC i IBF – Vitali Banivur jest pięściarzem z Rumunii. Dotychczas stoczył tylko 6 walk. 4 z nich wygrał a dwie przegrał: z Miroslavem Kvocka oraz Vilmosem Balog. Co ciekawe Balog walczył z Proksą w boksie amatorskim, przegrał walkę 11:31 przez RSCO.

Pojedynek odbędzie się w Anglii, w Wolverhampton. Według trenera polskiego sportowa, Laszlo Veresa Super G jest w wyśmienitej formie i jest przygotowany w 100% na swoją walkę. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, więc wszyscy oczekują zwycięstwa Proksy.

Banivur jednak na pewno tanio skóry nie odda. Mimo pozornie słabej statystyce wygranych walk na zawodowym ringu, Vitali jest bardzo groźnym pięściarzem! Trzy z czterech wygranych walk zakończył przed czasem. Dysponuje mocnym i szybkim uderzeniem. W walce z Polakiem Rumun na pewno da z siebie wszystko!

Walka dziś o godzinie 20:30 w stacji sportowej sportklub. Po walce wejdź i podyskutuj o boksie na stronie boxing.pl

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *