Poker

Zadymiony salon gdzieś na Dzikim Zachodzie, w tle muzyka z przestrzelonego pianina, a przy stoliku siedzi kilka osób i gra w pokera. Ukryte w rękawie asy czekają na dogodny moment, by włączyć się do gry w pokera, rewolwery i noże przygotowane są na wypadek, gdyby dogodny moment nie został dobrze wybrany.

Zielony stolik w zacisznym gabinecie pałacyku, przy stole kilku dobrze ubranych mężczyzn gra w pokera popijając drogi alkohol, paląc cygara, których cena przewyższa roczny koszt wyżywienia służby, na stole pula z szeleszczących banknotów, diamentów, weksli, zastawionych majątków, drogich koni. Jakiekolwiek byłoby Twoje wyobrażenie o pokerze, współczesny poker wygląda zupełnie inaczej. To połączenie pieniędzy (olbrzymich), nowoczesnych środków komunikacji (Internetu ), graczy z różnych krajów (milionów graczy) oraz umiejętnej reklamy (obecnej wszędzie – w Internecie, TV, prasie…). Z pewnością nie raz widziałeś w TV relację z turnieju pokerowego.

Na 100 % była to relacja z turnieju Texas Hold’em Poker. To wersja pokera, która w niespotykanym dotąd stopniu opanowała wszystkie stoliki pokerowe. Gra się w nią na całym świecie, reklamy poker roomów znaleźć można wszędzie, czasem aż człowiek boi się otworzyć lodówkę ;-). Co jest powodem tego, że tyle osób gra w Texas Hold’em? Pieniądze, moda, sława, piękno gry, umiejętna reklama? Wszystko ma swój udział, ale w największym stopniu jest to kwestia pieniędzy – prawie każdy chciałby mieć ich więcej, a obraz pokera, jaki można znaleźć w reklamach, to poker, który każdemu może dostarczyć łatwych pieniędzy.

[Total: 0    Average: 0/5]