Obróbka zdjęć nie tylko dla profesjonalistów

Współczesna fotografia cyfrowe stwarza szerokie możliwości obróbki zdjęć na komputerze. Jednym z lepszych programów do obróbki zdjęć jest Adobe Photoshop. Obróbka zdjęć nie jest wcale taka prosta.

W Internecie można znaleźć masę tutoriali opisujących jak taka obróbka zdjęć powinna wyglądać. Mimo, że opisują one krok po kroku każdy szczegół, to wykonana przez nas obróbka zdjęć może się znacznie różnić od tej z tutoriala. Otóż by obróbka zdjęć była na poziomie zadowalającym potrzeba nam trochę, a można powiedzieć nawet sporo wprawy. Obróbka zdjęć na poziomie profesjonalnym wymaga sporego nakładu pracy i obycia z narzędziami programów graficznych. Trening czyni mistrza.

Po wielu ćwiczeniach wykonana prze nas obróbka zdjęć może ukazać nasz profesjonalizm jako grafika fotografa. Każdemu szanującemu się fotografowi obróbka zdjęć nie może być obca. Warto skupić się na jednym, konkretnym programie graficznym i w pełni go opanować, a przynajmniej te najprzydatniejsze funkcje. Zapraszam do ćwiczeń i podstaw retuszowania i obróbki zdjęć.

[Total: 0    Average: 0/5]