Obiektywy

Dzisiejsza fotografia cyfrowa jest bardzo zaawansowana pod względem technicznym. Dzisiejsze obiektywy są pełen nowoczesnej techniki i innowacyjnych rozwiązań. Jednak nawet te najlepsze i najdroższe obiektywy nie robią zdjęć same. Potrzebna jest tu ręka fotografa, a dobry fotograf może zrobić lepsze zdjęcia mając tylko tanie obiektywy niż słaby fotograf posiadający superdrogie obiektywy. Rozwinął się także obróbka zdjęć na komputerze. Dzisiejsze oprogramowanie pozwala na bardzo głęboki retusz zdjęć.

Obiektywy

Źródło: http://www.fotografia.kopernet.org/obiektywy.html
Obiektywy współczesne mimo, że zaawansowane technicznie, często pod względem optycznym ustępują obiektywom analogowym ze starych lustrzanek. Dzisiaj oszczędza się na materiałach i produkuje na masową skalę. Kiedyś stawiało się na jakość. Na przykład obiektywy na gwint m42 – można wśród tych obiektywów znaleźć tak porządne optycznie obiektywy, że te współczesne obiektywy porównywalne jakością optyczną do tych obiektywów na m42 kosztują tysiące złotych. Z kolei obiektyw na m42 można kupić za niewielkie pieniądz. Do zamontowania we współczesnej lustrzance cyfrowej takiego obiektywu potrzebna jest przejściówka, która również nie jest zbyt droga.

Obróbka zdjęć

Może to nie jest zbyt pokrewny temat do tematu: obiektywy, ale łączy je fotografia.
Retusz zdjęć daje możliwość poprawienia tego czego nie chcemy na zdjęciu. Obiektywy widzą wszytko. (prawie- oczywiście jedne obiektyw widzą więcej inne mniej). Często na zdjęciach pojawiają się elementy, których sobie nie życzymy. Retusz zdjęć pomoże nam je usunąć w bardzo prosty sposób. Wystarczy poznać kilka podstawowych technik w photoshopie. Na przykład narzędzie stempel, które jest bardzo prostym i podstawowym narzędziem jakie wykorzystuje retusz zdjęć. Przydatny może być również filtr skraplanie, którego użycie nie jest zbyt trudne. Szczególnie przydatny gdy wykonujemy retusz zdjęć twarzy, sylwetki, portretów itp.

Darmowe Serwery

Aby publikować zdjęcia możemy stworzyć galerię i umieścić w sieci. Przydatnego do tego mogą być darmowe serwery Można użyć programu Picasa firmy Google, który pozwala na opublikowanie zdjęć bez wiedzy na temat serwerów. Darmowe serwer mają swoje plusy i minus i trzeba umieć wgrać nawet wygenerowaną galerię na takie darmowe serwery.

[Total: 0    Average: 0/5]