Niedrogie podręczniki szkolne

Niewielu rodziców podziela radość płynącą z wesołych reklam pod hasłem „Witaj, szkoło!”, niekiedy już na początku lipca zachęcających do zakupienia zeszytów i innych akcesoriów szkolnych, a także oczywiście podręczników. Nic dziwnego – same podręczniki do szkoły to dla każdego rodzica wydatek kilkuset złotych bez względu na etap edukacji dziecka. Wszystkie bowiem podręczniki szkolne – zarówno książki do gimnazjum, jak i do liceum, technikum i szkoły podstawowej – w równie wielkim stopniu odstraszają rodziców ceną, co dzieci – zawartością. Na szczęście istnieją sposoby, by choć trochę zaoszczędzić na książkach do szkoły i zakupić choć odrobinę taniej.

Jeszcze do niedawna powszechną praktyką było odkupowanie używanych podręczników do szkół wszelkiego rodzaju od uczniów starszych roczników. Dzisiaj jest to zazwyczaj niemożliwe, bowiem każda klasa – nawet w tej samej szkole (o innych nie wspominając…) korzysta z innych podręczników (wybranych przez nauczyciela spośród przeogromnej oferty wszystkich wydawnictw edukacyjnych, takich jak Operon, Nowa Era, WSIP i wiele innych), zatem zdecydowana większość książek musi być kupowana przez rodziców w księgarniach, po doprawdy niebagatelnych cenach.

Warto więc kupować książki do podstawówki, książki do gimnazjum czy liceum w księgarniach internetowych, oferujących zwykle niższe ceny i atrakcyjne rabaty, co jest korzystnym rozwiązaniem zwłaszcza jeśli zamawia się od razu wszystkie podręczniki szkolne na dany rok (i tylko raz opłaca ewentualne koszty przesyłki).

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *