Najlepszy leasing, który najtańszy?

Zastanawiam się nad wzięciem samochodu w leasing i aktualnie przeszukuję oferty i negocjuję, co zabiera to masę czasu. Wysłałem formularze kontaktowe do 3 banków / fimr, na razie mam dwie sensowne oferty jedną z PKO drugą Getin Banku. Trzecią było Masterlease, ale ich oferta była już nieco droższa. Postanowiłem cały ten proces opisać, bo może moje doświadczenia pomogą komuś w podjęciu decyzji.

leasing firmy loga

Zadaję sobie sprawę, że nie koniecznie najtańszy leasing będzie tym najlepszym. Zdecydowałem się jeszcze na zostawienie danych u brokera internetowego WeźLeasing, bo niby porównują wiele firm i wyszukują najlepszy leasing https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html (opinia o nich i recenzja). Oczywiście podchodzę do tego z dystansem, bo wiadomo że mogą mi podstawić taką, na której mają największą prowizję, ale może znajdą mi jeszcze jakąś alternatywną dobrą ofertę.

Idea Leasing pominąłem bo wprawdzie działa osobno, ale i tak to powiązana firma z Getin Leasing. Jeśli chodzi o ofertę PKO, to również skorzystałem z usługi brokera, z tym że chyba jest bardziej agentem, bo broker chyba powinien wyszukiwać wśród ofert wielu firm, a ta Pani jest brokerem PKO, więc chyba brokerstwo jest tu tylko z nazwy, ale to nie istotne. Na razie przygotowała mi najlepszą ofertę.

Jak negocjować?

Mając już jedną ofertę z PKO i jedną z Getinu podesłałem tańszą do droższego, żeby przygotowali mi kontr ofertę. Jest to całkiem dobry sposób negocjowania. Zaskakujące jest jak bardzo wszystkim zależy na pozyskaniu klienta dla siebie i o ile potrafią obniżyć ratę mając podkładkę w postaci oferty konkurenta. Schodzą z marży nawet chcąc obniżyć. Z drugiej strony nie dziwi mnie to aż tak, bo leasing to sporo pieniędzy. Spłaca się go przez kilka lat, raty są dość duże, sporo opłat, to i prowizje za sprzedanie takiego produktu pewnie też mają bardziej niż satysfakcjonujące. Może nie takie jak przy naciąganiu klientów przy polisach na życie, ale i tak pewnie spore.

Leasing ogólnie jest bardzo dobrą formą finansowania o ile się wybierze odpowiednio tanią ofertę i sprawdzi tabelę opłat i prowizji, a one są strasznie rozbudowane i zagmatwane.

Ubezpieczenie

Kolejna kwestia, która wymaga uwagi to ubezpieczenie. Mamy dwie opcje:

  • ubezpieczenie z leasingiem w pakiecie
  • ubezpieczenie zewnętrzne znalezione samemu

Niestety jak się zdecydujemy na oddzielne ubezpieczenie, to oczywiście w prawie każdej firmie leasingowej jest prowizja i to nie mała, bo często nawet powyżej 300 zł. Można jednak też trochę pokombinować i wziąć tańszą ofertę od innego ubezpieczyciela i na tej podstawie leasingodawca nam obniży swoją do tego samego poziomu. Jest z tym jednak trochę zachodu, a agenci ubezpieczeniowi niechętnie takie przygotowują wiedząc, że to pod leasing, bo wysoka opłata za zewnętrznego ubezpieczyciela skutecznie zniechęca klienta i oni też wiedzą, że taki klient raczej nie skorzysta z tej oferty tylko wybierze tą w pakiecie. Najlepiej jak się ma jakiegoś znajomego agenta ubezpieczeniowego. Ja mam zaprzyjaźnioną koleżankę z agencji ubezpieczeniowej:
TCU Ubezpieczenia
https://tcubezpieczenia.pl
Tarnowskie Góry, ul. Nakielska 1.

Tylko firmy leasingowe nie akceptują ubezpieczeń od firm typu direct, więc wybór jest ograniczony do tych dużych i znanych ubezpieczycieli.

Na dany moment prawdopodobnie wybiorę ofertę PKO po negocjacjach. W każdym razie mam nadzieję, że nieco Wam też pomogłem opisując swoje doświadczenia.

[Total: 1    Average: 5/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *