Najbardziej znane perfumy świata

Niektóre marki perfum są znane i cenione na całym świecie. Te marki chyba na zawsze zajęły w naszym życiu zaszczytne miejsce. Łączą ze sobą trwałość oraz niepowtarzalny zapach. Do takich ponadczasowych marek, o których chyba wszyscy słyszeli zaliczamy m.in. Hugo Boss, Cacharel, Gucci oraz Calvin Klein. W dalszej części artykułu przedstawiona zostanie historia tych marek oraz wskazane zostaną najpopularniejsze ich perfumy.
Hugo Boss to marka powstała w 1923 roku w Niemczech. Swoją działalność skierowała w takie dziedziny jak krawiectwo a konkretniej szycie mundurów wojskowych oraz garniturów. Jej wyroby szybko zyskały na popularności głównie przez wysoką jakość. Historia perfum rozpoczyna się dopiero w latach dziewięćdziesiątych. Bardzo szybko to właśnie perfumy stały się główną branżą marki Hugo Boss. Obecnie właścicielem marki jest międzynarodowy koncer Protcer & Gamble. Perfumy Hugo Boss szybko zawładnęły światem. Najbardziej znane są takie perfumy Hugo Boss jak damskie Hugo Femme, Hugo Woman, Boss Intense oraz męskie perfumy Boss In Morion, Boss no. 6 (tzw. szary), Boss Soul i Del Mar.
Kolejną ponadczasową marką jest francuski producent perfum o nazwie Cacharel stworzony przez Jeana Bousqueta. Firma praktycznie od początku zajmowała się produkcją odzieży, wszelkich dodatków włącznie z perfumami. Historia sukcesu Bosqueta to właściwie historia jego dzieciństwa. Jego ojciec zajmował się zawodowo sprzedażą maszyn do szycia. Jean chciał iść w ślady ojca, jednak chciał wiedzieć coś więcej o maszynach krawieckich. Dlatego uczył się w technikum krawieckim, gdzie oprócz budowy maszyn uczył się także sztuki krawieckiej. Szybko zyskał popularność a jego firma o nazwie Cacharel rosła w siłę. W 1975 roku Cacharel zleca firmie o nazwie L’Oreal stworzenie pierwszych perfum. Był to strzał w dziesiątkę i mimo że kolejne produkcje perfumeryjne tworzone już był w laboratoriach Cacharel to nie umniejszyło to jej sukcesu, wręcz przeciwnie. Takie perfumy Cacharel jak Anais Anais, Noa Perle czy Promese to dzisiaj klasyka zapachów, która cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie.
Kolejny sławy projektant to Gucci z Włoch. Dokładniej pochodzi z Florencji, czyli włoskiej kolebki sztuki. Być może to miejsce nie było bez znaczenia w jego międzynarodowej karierze. Pierwsze kroki Gucci stawia jako projektant odzieży skórzanej. Towar sprzedaje we własnym skromnym sklepiku. Wkrótce otwiera kolejne sklepy, które zyskują dosyć szybko na popularności zarówno wśród prostych ludzi jak i bogaczy oraz gwiazd kina. Wkrótce Gucci produkuje na licencji szwajcarskiej zegarki pod własnym logo, a potem wybór pada na perfumy, które okazują się dla niego żyłą złota. Najbardziej znane są obecnie na świecie perfumy z serii Envy, Gucci Eau De Perfum oraz Gucci Rush.
Calvin Klein to z kolei typowo amerykański projektant. Urodził się w 1942 roku. Od małego interesował się projektowaniem strojów, szczególnie damskich. W 1968 roku zakłada wraz z kolegą pierwszą firmę, która zajmuje się produkcją odzieży dżinsowej. Wkrótce dołączają także inne wyroby jak koszulki, bielizna, obrusy a także perfumy. I to perfumy właśnie stają się wkrótce kluczowe dla firmy, gdyż przynoszą największe dochody. Marka staje się coraz bardziej popularna i odnosi międzynarodowy sukces. Takie perfumy Calvin Klein jak Eternity, Euphoria czy Obsession stają się wizytówką tej firmy i sprzedają się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *