Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu na auto?

Kredyt samochodowy zaciągamy na kilka lat – dlatego też bardzo ważne jest to, abyśmy ofertę dopasowali do naszych potrzeb i finansowych możliwości. W tym celu niezbędne jest porównanie tego, co w tym zakresie mają do zaproponowania poszczególne banki. Jest tutaj kilka istotnych kwestii, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę.

Przede wszystkim są to koszta zobowiązania. Pamiętać musimy, że składa się na nie tylko oprocentowanie, ale też wiele dodatkowych opłat jak ubezpieczenia czy prowizje. Poza tym koszt kredytu jest zdeterminowany wieloma czynnikami – między innymi wiekiem pojazdu, walutą zobowiązania, wielkością wkładu własnego, ilością rat i tym podobne. Udział środków własnych jest obecnie mile widziany przez każdy bank, jednakże jeśli nie dysponujemy pieniędzmi, które moglibyśmy na ten cel przeznaczyć, wówczas krąg poszukiwań powinniśmy zawęzić do banków finansujących 100 procent przedsięwzięcia. Jeżeli chcemy zaoszczędzić poprzez zaciągnięcie kredytu w walucie obcej, musimy spodziewać się, że bank będzie od nas wymagać wyższej zdolności kredytowej.

Warto także zajrzeć tutaj i sprawdzić niezależny kredyty samochodowe ranking na Motosam.pl bo taka informacja na pewno nie zaszkodzi.

Z drugiej strony trzeba mieć na względzie to, że taki kredyt obarczony jest ryzykiem kursowym. Przed podpisaniem umowy trzeba uzyskać informację czy w trakcie okresu kredytowania nie będzie problemów ze zmianą waluty i czy za taką operację są pobierane dodatkowe opłaty. Musimy również wiedzieć czy spłacając kredyt będziemy mogli zmienić samochód – banki się na to z reguły nie godzą, gdyż pojazd jest jednym z zabezpieczeń długu.

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *