Kredyty dla studentów

Kredyty studenckie są w naszym kraju realizowane od 1998 roku. Ubiegać się o nie można w wybranych bankach komercyjnych. Są współfinansowane przez Skarb Państwa – stąd też ich preferencyjne warunki. Wnioskodawca musi sprostać szeregowi kryteriów.

Ważny jest między innymi dochód na jednego członka rodziny, ale pod uwagę brane są także inne rzeczy. Wspominany kredyt nie jest wypłacany w całości, ale w transzach (przez 10 miesięcy). Wynosić mogą one po 400 lub 600 złotych (w zależności od tego czy są to „zwykłe” studia, czy doktoranckie). Aby transze mogły być realizowane, kredytobiorca po zakończeniu każdego semestru musi dostarczyć do banku dokument potwierdzający fakt bycia studentem (oznacza to na przykład, że trzeba mieć zaliczony semestr, w przeciwnym wypadku wypłata pieniędzy zostanie wstrzymana). Spłacanie zobowiązania rozpoczyna się dopiero 2 lata po ukończeniu szkoły wyższej. Liczba rat, jakie należy spłacić jest dwukrotnie większa od ilości rat wypłaconych. Jeżeli kredytobiorca ma poważne problemy z oddaniem długu, to w szczególnych przypadkach spłata może zostać zwieszona (maksymalnie na rok). Jeżeli przyczyną tych kłopotów jest wyjątkowo trudna sytuacja życiowa, istnieje szansa na umorzenie długu (sytuacja ta wymaga jednak solidnego udokumentowania).

Konieczności jego spłacania w całości nie ma wówczas, kiedy kredytobiorca ukończył studia z bardzo dobrym wynikiem i znalazł się w gronie 5 procent najlepszych absolwentów uczelni. Wtedy do spłacenia ma 80 procent zobowiązania.

Zobacz tutaj i poczytaj o pożyczkach, które mogą brac także studenci. Pamiętaj jednak, że pożyczki zawsze trzeba spłacać w terminie. Oto jedna z ciekawszych aktualnie ofert na pożyczki z sektora pozabankowego https://kasoland.pl/pewna-pozyczka-bez-zaswiadczen-o-zarobkach-cf-janosik/

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *