Kredyty balowe i bez oprocentowania

Z usług salonów samochodowych korzystamy wówczas, kiedy jesteśmy zainteresowani nabyciem nowego auta i mamy też sprecyzowane wymagania co do jego marki. Nie zawsze natomiast dysponujemy odpowiednią ilością pieniędzy. W takiej sytuacji możemy skorzystać z oferty kredytowej. Bez problemu dopasujemy ją do własnych możliwości.

Jeśli są one dosyć duże, wówczas powinniśmy wziąć pod uwagę dwie opcje na których w ofercie banków uniwersalnych nie znajdziemy. Pierwszą z nich jest kredyt balonowy – czyli 50/50. Polega on na tym, że w momencie zakupu wpłacamy sprzedawcy połowę wartości samochodu. Drugą część należności regulujemy po upływie kilku lub kilkunastu miesięcy (to zależy od warunków oferty). Nie płacimy odsetek, jesteśmy natomiast zobowiązani do uiszczenia prowizji. Drugą z opisywanych opcji jest kredyt bez oprocentowania. Dostać go możemy maksymalnie na rok – i pod pewnymi warunkami. Musimy mieć wysoki wkład własny – najczęściej wymagane jest 50 procent wartości pojazdu. Resztę spłacamy w ratach. Podobnie jak w opisanym powyżej przypadku, nie są nam naliczane odsetki – płacimy tylko prowizję.

W praktyce jej wysokość nie przekracza 2 procent wartości auta. Opisywane tutaj rozwiązania są bardzo wygodne dla ludzi dobrze sytuowanych materialnie. Zakup nowego samochodu to ogromny wydatek – nawet wyłożenie połowy jego wartości to nie lada wyzwanie, a nie każdy jest w stanie jemu podołać.  Kredyty balonowe i bez oprocentowania są jednak tańsze niż standardowe oferty komercyjne.

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *