Kowalstwo artystyczne – meble metalowe

Jesteśmy kowalami z dziada pradziada. Prowadzimy rodzinna firmę. Ale o ile nasz pradziad zarabiał głównie na podkuwaniu koni, to już kolejni potomkowie coraz bardziej interesowali się kowalstwem artystycznym. Obecnie w naszej kuźni konia już się nie spotka. Robimy rzeczy o wiele piękniejsze od podków. Kowalstwo artystyczne to jest to, co ja i moi synowie mamy we krwi. Mając zaledwie kilka lat zrobiłem, z pomocą ojca, pierwszą kutą ozdobę furty. Moi synowie też rozpoczęli pracę dość wcześnie. Teraz tworzymy zgrany zespół, w którym wszyscy jesteśmy projektantami i wykonawcami.
Naszymi ,,sztandarowymi’’ produktami są balustrady – przede wszystkim balustrady schodów i balustrady balkonów. Co miesiąc sprzedajemy ich po kilka, kilkanaście sztuk – wszystkie ręcznie kute – od najdrobniejszego szczegółu. Opracowaliśmy już sami kilka ciekawych wzorów, ale realizujemy także pomysły naszych klientów. Nigdy nie zdarzyło nam się krytykować ich smaku, choć czasem sugerujemy drobne poprawki, bo potrafimy w wyobraźni stworzyć dany produkt – na długo przed jego fizycznym odpowiednikiem.
To, co uwielbiamy robić i co daje nam ogromną satysfakcję, gdy znajdzie klienta to meble metalowe. Nie robimy ich w ilościach hurtowych, a raczej po kilka, kilkanaście zestawów rocznie. Sami je projektujemy i wykonujemy i, oczywiście, pierwsi je testujemy.
Przeważnie są to krzesła i fotele oraz stelaże stołów i kanap, stoliki, regały oraz dziesiątki pomniejszych sprzętów uzupełniających umeblowanie np. ogrodu zimowego czy werandy.
Nasze meble metalowe spotkać można w domach wielu znamienitych osobistości. Wystawiamy je też co roku na targach branżowych, na których zdobywamy cenne wyróżnienia.
Najbardziej cieszy nas, gdy zostajemy zaproszeni do współprojektowania wnętrza pomieszczenia. Wówczas wiemy na pewno, że nasze meble metalowe będą do niego pasowały, jak ulał.
Kowalstwo artystyczne to nie jest lekki chleb, choć kowal brzmiało, brzmi i zawsze będzie brzmieć dumnie. Może właśnie dlatego kowalstwo artystyczne stało się domeną moją i całej mojej rodziny. Z niego czerpiemy chleb, z niego czerpiemy zadowolenie. Z niego chcemy dać Państwu radość – radość przebywania wśród przedmiotów, w których wyrób włożyliśmy swoje serca

[Total: 0    Average: 0/5]