Jak wybrać narty?

Kupno nart nie jest wcale takie proste, szczególnie, gdy jesteśmy zwykłymi hobbystami tego sportu, a nie profesjonalistami, którzy doskonale orientują się w ofertach sklepowych i którzy doskonale znają poszczególne typy nart, cechy materiałów, z których są wykonane i tak dalej. Pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać, gdy jest się zainteresowany tego typu inwestycją, jest właśnie wyżej nadmieniona wiedza czyli rodzaje nart, właściwości materiałów, stosunek jakości do ceny i opinie na temat poszczególnych producentów. Pamiętajmy też, że w sklepach są zarówno narty alpejskie jak i narty do skoków, więc musimy wybrać je w zgodzie z dyscypliną, którą będziemy uprawiać.

Częstym błędem amatorów narciarstwa jest kupowanie modeli dla profesjonalistów. W tej branży jest tak, że im lepsze narty tym trudniej opanować nań jazdę, dlatego, jeżeli jesteśmy początkującymi, powinniśmy zastanowić się nad zakupem dla początkujących właśnie. Wśród całej gamy ofert, większość z nich proponuje takie modele, które będą spisywać się świetnie na każdym stoku. Niemniej jednak, niektóre typy przystosowane są do określonego podłoża i na to też winniśmy zwrócić uwagę.

Narty powinny mieć także wystarczającą długość, dostosowaną do naszego wzrostu. Warto zapytać pracownika sklepu o to, czy dany model jest pod tym względem odpowiedni. Następnym ważnym parametrem jest też ich kształt, który musimy dostosować do naszych wymagań, bo niektórzy preferują modele opływowe, a inni gustują raczej w kształtach modelowanych.

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *