Gdzie pożyczyć pieniądze? Pożyczki pod zastaw – Szczecin

Dziś każdy może znienacka wpaść w mniejsze lub większe kłopoty finansowe. Często do wyjścia z takich problemów potrzebna jest pewna suma pieniędzy, których niestety brakuje. Jak sobie radzić w tej sytuacji ? Co zrobić, jeśli dodatkowo banki odmawiają finansowania ?Pod zastaw domuNiestety w parze z powyższymi problemami nierzadko idzie zła historia kredytowa lub brak zdolności kredytowej. Zgodnie z wytycznymi banki mają obowiązek nie pożyczać pieniędzy takim osobom. Na szczęście na bankach świat się nie kończy. Obecnie wyrosła całkiem liczna konkurencja na rynku finansowym w postaci parabanków. Instytucje te w wielu przypadkach oferują kredyty na warunkach nie gorszych niż te w bankach. Przy stosunkowo niewielkich kwotach pieniądze udzielane są bez zabezpieczeń, jednak przy większych sumach wymagany jest zastaw. Jeśli ktoś potrzebuje niewielką chwilówkę, to może spróbować w takich firmach jak Vivus, Netcredit itp. Jeżeli niezbędna jest większa pożyczka pod zastaw, to należy zawsze dobrze się rozejrzeć wśród ofert i je porównać. Na początek warto poszukać takich pożyczek na rynku lokalnym. Można wesprzeć się też pośrednikami wybierającymi najlepsze rozwiązania. Przykładowo w Szczecinie działa mały punkt pożyczkowy : banknet.szczecin.pl , który współpracując z kilkoma firmami może zaproponować kilka ciekawych rozwiązań. W każdym jednak przypadku konieczne jest dokładne przeanalizowanie umowy. Pożyczki pod zastaw nieruchomości (ziemi, mieszkań, domów) to bardzo poważna sprawa i nigdy nie należy ich traktować lekko.  Przed zastawieniem swojego dobytku trzeba mieć 100% pewności, że wszelkie zobowiązania zostaną uregulowane w terminie i majątek na tym nie ucierpi.

Czym charakteryzują się pożyczki pod zastaw ?

To co szczególnie ucieszy wiele osób zadłużonych, to fakt, że firmy oferujące takie pożyczki nie sprawdzają żadnych baz dłużników. Tam nie liczy się BIK, KRD, czy ERIF. Także prywatni inwestorzy nie wymagają zbędnych zaświadczeń z zakładów pracy, ZUS, czy US. Nie ma potrzeby prześwietlać pożyczkobiorcę skoro zabezpiecza dług nieruchomością.

Przy tym wszystkim ważne jest, żeby umowy były proste, przejrzyste i podpisywane przed notariuszem. Dzięki temu zarówno pożyczkodawca jak i pożyczkobiorca będą mogli się czuć komfortowo znając jasne zasady współpracy i nie będą czuli zagrożenia oszustwem czy wyłudzeniem.

 

Reasumując nie należy się bać parabanków i pożyczek pod zastaw, ale współpracę z nimi należy traktować bardzo serio i ostrożnie.

O kredyt pod zastaw w Szczecinie warto spytać tutaj : http://zastaw.szczecin.pl/

 

Artur Maj-Pankowski

[Total: 2    Average: 4.5/5]

1 thought on “Gdzie pożyczyć pieniądze? Pożyczki pod zastaw – Szczecin”

  1. Pilnie poszukuję pożyczki pod zastaw ziemi. Mam działkę rolną w województwie zachodniopomorskim. Bardzo proszę o kontakt. Interesuje mnie oprocentowanie oraz treść umowy notarialnej. Mieszkam w Szczecinie, to mogę podjechać do biura jeśli trzeba.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *