Extraportfel i ich darmowa pożyczka: opinia

Ostatnio pojawiło się wiele firm na rynku kredytowym, które w ślad za Vivusem oferują pożyczkę za darmo. Postanowiłam sprawdzić, jedną z nich na sobie.

Kiedyś skorzystałam z tej promocyjnej pierwszej darmowej pożyczki w Vivus i mimo moich wielkich obaw, bo wiem jaką opinię mają te firmy, okazało się, że nie było problemów. Oddałam tyle ile pożyczyłam, czy li całe 100 zł 😉

Kolejnej pożyczki poza promocją oczywiście już bym nie wzięła, bo mam świadomość tego jakie są koszty takich pożyczek.

Czasem jednak brakuje na coś 100-200 zł, szczególnie samotnej matce, więc tego typu promocyjne oferty są dość ciekawą alternatywą dla proszenie się o pożyczkę znajomych.

pieniadze
extraportfel-strona

Przestrzegam jednak od razu na początku…

Z takiej oferty promocyjnej można skorzystać tylko jeden raz w jednej firmie i są one za darmo tylko jeśli oddamy pieniądze w terminie. Jeżeli nie to naliczą nam potężne odsetki i opłaty. Dlatego z takich ofert darmowych pożyczek powinny korzystać wyłącznie osoby, które mają stały dochód i wiedzą, że na pewno ją spłacą w terminie. Firmy tego typu zarabiają właśnie najwięcej na tych, którzy się spóźniają ze spłatą. RRSO takiej pożyczki poza promocją wynosi często kilkaset procent. (RRSO – to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która realnie obrazuje koszt kredytu lub pożyczki z uwzględnieniem nie tylko odsetek, ale i opłat)

Źródło: RRSO definicja w https://wikipedia.org

Moja opinia i test

Tym razem wypróbowałam mniej znaną markę niż Vivus, a mianowicie Extraportfel – jest to duża firma, którą możecie znać również z reklama w telewizji, tylko że pod nazwą Lendon. Oferta pierwszej darmowej pożyczki w Extraportfel jest bardzo zbliżona do Lendon. W stosunku do Vivusa kwota maksymalna jest niewiele niższa bo 2500 zł dla pierwszej darmowej pożyczki, a za to okres jest o 15 dni dłuższy, bo mamy na spłatę 45 dni, a w Vivus tylko 3 dni. Jak ktoś potrzebuje pieniędzy na powiedzmy na 2 tygodnie to i tak dłuższy okres spłaty może się przydać jakbyśmy mieli mieć jakieś opóźnienie.

Pożyczyłam 300 zł i oddałam 300 zł po 3 tygodniach, także nie było żadnych ukrytych opłat.

Nie wiem jak wygląda sprawa przy większych kwotach, bo nie próbowałam, a kolejny raz już nie mogę spróbować, bo mi naliczą normalne odsetki i opłaty. Przypuszczalnie może być tak, że przy wyższych kwotach jest trudniej dostać tą pożyczkę, ale nie wiem tego na pewno. W każdym razie w wielu firmach oferujących takie pożyczki właśnie wnioskując o większe kwoty jako nowy klient może być trudno je dostać. Często proponują niższe albo nawet odrzucają wnioski. Jak jest w tej kwestii w Extraportfel tego nie wiem. Oczywiście nie poszłam od razu na żywioł najpierw poczytałam w Internecie na temat tej promocyjnej darmowej pożyczki oraz opinie o Extraportfel.

Źródło: Extraportfel – opinie z https://antyhaczyk.blogspot.com
https://antyranking.blogspot.com/2016/08/extraportfel-lendon-opinie-pozyczki.html

Ogólnie jeśli chodzi o opinie o Extraportfel to nie ma ich za wiele w sieci, ale są za to o Lendon. Jeśli chodzi o pierwszą darmową pożyczek to są raczje dobre, ale przy kolejnych bywa już różnie. Są to pożyczki pozabankowe, drogie i nie licząc tych promocyjnych ofert nie ma co się spodziewać jakichś cudów, że będzie tanio. Jedynie te promocyjne dla nowych klientów za darmo są opłacalne.

 

 

[Total: 4    Average: 4.8/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *