Etyka w pozycjonowaniu

Etyka zawodowa to niepisane prawo, które powinno niby obowiązywać w każdym zawodzie, w każdym z nich to niepisane prawo jest jednak łamane, lub żeby delikatniej powiedzieć, nieprzestrzeganie. Internet to również świat, w którym dzieje się wszystko wirtualnie, ale internet to też świat pracy wielu ludzi, o różnych zajęciach i predyspozycjach, także ich jak w normalnym świecie powinna obowiązywać etyka zawodowa.

Cóż, świat jednak nie jest usłany różami i etyka zwłaszcza w świecie internetu nie jest przestrzegana. Ogromnym przykładem może być choćby pornografia, udostępniona w sieci na dużą skalę. Proces zwany pozycjonowanie strony również odbiega od etyki zawodowej, jak wiadomo, owy proces to nic innego jak działanie mające umiejscowić naszą stronę na jak możliwie najwyższym miejscu w przeglądarce internetowej. Jest to więc nic innego jak działanie zmierzające do reklamy, a ta może być wielka, choćby za sprawą spreparowania.

Umiejscowienie strony wysoko wiąże się z dużą pracą, a ta często jest zaniechana, lepiej jest zarobić nie trudząc się zbytnio, a więc lepiej spreparować taką stronę, to jest właśnie naruszenie etyki zawodowej. Szkoda, że takie proces jak pozycjonowanie strony również stał się ofiarą oszustwa.

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *