Dobre, darmowe filmy.

W nawiązaniu do mojego opublikowanego tutaj felietonu, chciałbym podkreślić jak ogromną rolę w odbiorze filmu odgrywa jakość i odpowiedni klimat.

W majowy, długi weekend miałem okazję obejrzeć w kinie nowego Indianę Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki. Oczywiście było to kino o odpowiednim ekranie i profesjonalnym nagłośnieniu. W sumie na ten film poszedłem bardziej ciekawości niż z fascynacji. Muszę przyznać, że podczas seansu bawiłem się bardzo dobrze. Film mimo , iż bardzo dziecinny i nierealny potrafi ‘wciągnąć’ w akcję oraz rozbawić. Obraz i współgrający z nim dźwięk powodowały, że odbiorca zapominał o otaczającym go świecie i wgłębiał się jeszcze bardziej w akcje filmu. Osobiście nie przeszkadzały mi nawet mankamenty filmu, kiedy to ‘wypełniano’ go chyba dla wykonania planu czasowego, zupełnie niepotrzebnymi, rozciągniętymi efektami komputerowymi.

Nawet tuż po zakończeniu filmu i wyjściu z kina miałem w pamięci dobrze wykonanej pracy, jednak wraz z upływem czasu zacząłem zauważać coraz więcej ‘dziur’ w tym filmie. Zdałem sobie sprawę, że to tak naprawdę bardzo płytki i prosty film, który potrafił ‘zaczarować’ widza widokami i ścieżką dźwiękową. Gdybym obejrzał go w normalnej telewizji, bez odpowiednich dźwięków, to obawiam się, że nie dotrwał bym do końca. To co mnie trzymało to efekty wizualne i dźwiękowe, które wcale nie były rewelacyjne, ale budowały pewien klimat. Także utwierdza mnie to w przekonaniu, że podstawą jest doby odbiór , bardzo dobrej wersji i nikt nigdy nie namówi mnie na jakieś darmowe filmy ściągnięte z internetu w wersji divx.

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *