Czy warto korzystać z zamienników tonerów do drukarek laserowych?

Na pytanie czy warto stosować na co dzień zamienniki tonerów do drukarek laserowych dość ciężko będzie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bowiem w niektórych przypadkach będzie warto, w innych zupełnie się to może nie opłacać. Jednym z podstawowych kryteriów oceny tego faktu będzie kosztowność samego urządzenia, oraz stosunek ceny pomiędzy tonerami oryginalnymi, oraz zamiennikami. W pewnych okolicznościach różnice te będą bardzo wysokie, przez co zakup kilku zamienników, może przyczynić się do wygenerowania oszczędności w kwocie przekraczającej wartość samej drukarki, co będzie świadczyć o opłacalności takiego zachowania.

Musimy jednakże mieć tutaj na względzie fakt, iż w przypadku, kiedy wykorzystamy na przykład zamiennik Dell 2330, nasza drukarka może o wiele szybciej ulec uszkodzeniu. W takich sytuacjach najgorsze jest to, iż zastosowanie nieoryginalnego toneru łamie regulamin gwarancji, a co za tym idzie, nie będziemy mogli liczyć na naprawę w ramach gwarancji. Dość kłopotliwe jest tutaj także określenie tego, czy drukarka ulegnie uszkodzenie czy też nie. Może ulec, ale nie musi. My zaś musimy mieć pełną tego świadomość, i świadomie podejmować takie ryzyko, jeśli chcemy zaoszczędzić na kosztach drukowania.

W niektórych zaś przypadkach oszczędności będą niezbyt wysokie, wobec czego opłacalność korzystania z zamienników będzie bardzo znikoma. Na ten przykład toner samsung ML-1640 w wersji oryginalnej kosztuje zaledwie 230 PLN, co nie stanowi zbyt wygórowanej ceny, zaś zamiennik jest tylko niewiele tańszy, choć co prawda nieco wydajniejszy. W tym jednak przypadku, może się okazać, iż drukarka ulegnie uszkodzeniu, zanim zdążymy zaoszczędzić na zamiennikach kwotę przynajmniej równą jej wartości, a co za tym idzie, kwestia ta będzie zupełnie nieopłacalna.

Jednym słowem musimy pamiętać, aby starannie ocenić ryzyko i odnieść się do ewentualnych korzyści, wobec czego, nie zawsze będzie dla nas opłacalne korzystanie z zamienników.

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *