Canon 40d Aparat Cyfrowy

Dziś w sklepach da się spotkać coraz to mocniej przepchane technologią aparaty cyfrowe. Technika cyfrowa staje się dziś na tyle rozwinięta, że aparat cyfrowy prawie dorównuje lustrzankom z filmem, bo o kompaktach analogowych nie ma co wspominać. Aparat cyfrowy stał się głównym ekwipunkiem niejednego obieżyświata. Skąd się bierze takie spopularyzowanie jakie osiągnął aparat cyfrowy? Oczywiście prócz polityki marketingowej koncernów sprzedających aparaty cyfrowe, przyczyniły się, znaczące są tu też plusy samej technologii fotografii cyfrowej. Np.: fotki cyfrowe posiadają znacznie większe, by nie powiedzieć nieskończone możliwości obróbki zdjęć, dzięki programom graficznym, poza tym aparaty cyfrowe są o wiele tańsze w użyciu. Odbitki analogowe są teraz droższe, a oprócz tego wcześniej sprawdzamy na komputerze co chcielibyśmy wywołać, przy analogowych aparatach owej możliwości nie mamy niestety by ocenić jak wyszło fotografia trzeba je najpierw wywołać.

Aparat Cyfrowy Canon 40d

Ostatnio rozchwytywany jest aparat Canon 40d. Najnowszy hicior z fabryki firmy Canon. Tak więc ten aparat Canon 40d włącza się do średniej półki lustrzanek cyfrowych. Nie jest to niedrogi aparat jego cena to około 3800 zł. Canon 40d posiada przetwornik cyfrowy CMOS podobnie jak poprzednicy z tej półki. Jak każda lustrzanka Canon 40d posiada opcję wymiany obiektywu.

Obiektywy Tamron

Na początku wspomniałem o fakcie, iż lustrzanki cyfrowe na dzień dzisiejszy prawie dorównują lustrzankom na film. Ponieważ lustrzanki analogowe z punktu widzenia jakości odbitek póki co przewyższają cyfrowe. Do lustrzanek są jednak potrzebne obiektywy, które do niedrogich nie należą. A już wyjątkowo te firmowe. Watro czasem więc skorzystać z tańszych szkiełek np. firmy Tamron. Obiektywy z oferty Tamron mogą być trochę mniej kosztowne. Przy analizie alternatywnych modeli, obiektywy Tamron w porównaniu cena/jakość wypadają dosyć dobrze. A zatem należałoby zainteresować się szkłami z asortymentu Tamrona. Na pewno każdy model jest całkiem inny. Obiektywy Tamron posiadają ciekawe ceny i są wartą przemyślenia propozycją dla fotografów oraz pasjonatów pstrykania zdjęć nie zawsze zarabiających w biznesie fotograficznym, którzy nie zamierzają wciskać astronomicznych pieniędzy w obiektyw.

Źródła: http://podstawyfotografii.wordpress.com/

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *