BOKS

Wiadomo od dawna, że w zawodowym boksie najbardziej lubiana przez kibiców jest waga ciężka. I choć w niższych kategoriach nie brak świetnych bokserów, to jednak zmagania „dużych chłopców” wywołują największe emocje wśród kibiców boksu.

Nie inaczej jest i u nas. Mieliśmy trzech mistrzów świata, Dariusza Michalczewskiego, Tomasza Adamka i Krzysztofa Włodarczyka, ale Polaków wciąż najbardziej elektryzuje Andrzej Gołota. I choć Gołota zbliża się już do czterdziestki, a boks w jego wykonaniu już nie jest taki sam jak 11 lat temu, to na dźwięk jego nazwiska tysiące fanów zasiadają przed telewizorami w nadziei, że Andrzej znów wygra i kiedyś wreszcie zostanie mistrzem świata.

Czy tak się stanie… czas pokaże. Gołota kiedyś powiedział „Boks jest straszny, ja się boksu boję”. Jednak chyba jest w tym boksie jakaś magia, która przyciąga nie tylko fanów, ale i samych zawodników. A może to nie magia, tylko pieniądze, które w zawodowym boksie, szczególnie w wadze ciężkiej, są naprawdę duże? Jedno jest pewne. Nasz najbardziej perspektywistyczny bokser młodego pokolenia Grzegorz Proksa na pewno nigdy nie zarobi takich pieniędzyw ringu…

[Total: 0    Average: 0/5]