Aparaty cyfrowe oraz obiektywy Nikon na rynku fotograficznym

Artykuł o tematyce sprzętu fotograficznego: aparaty cyfrowe, obiektywy Tamron i obiektywy Nikon

Widać po dzisiejszych półkach jak szybko rozwinęły się aparaty cyfrowe. Można już powiedzieć, że analogi zostały prawie całkiem wyparte przez aparaty cyfrowe. W prawdzie istnieją jeszcze zwolennicy lustrzanek analogowych, ale powoli również i te są wypierane przez aparaty cyfrowe. Lustrzanki analogowe na razie robią zdjęcia wyższej jakości, jednak nie jest to aż taka duża różnica i dla tego nawet profesjonalni fotografowie wybierają aparaty cyfrowe.

Przy zakupie lustrzanki, kupujemy body i musimy wyposażyć ją w wymienne obiektywy. Rożne są firmy produkujące obiektywy. Na przykład obiektywy Nikon pasują tylko do lustrzanek Nikon, ale alternatywną firmą może być Tamron. Obiektywy Tamron są w tworzone w wersjach pasujących do różnych lustrzanek.

Obiektywy Nikon

Firma Nikon oferuje bardzo szeroką gamę obiektywów do swoich lustrzanek. Obiektywy Nikon są jednak dosyć drogie. Firma celów produkuje obiektywy Nikon tylko do lustrzanek firmy Nikon. Wynika to z prowadzonej polityki rynkowej firmy Nikon. Jak już wspomniałem obiektyw nikon są dosyć drogie. Dlatego warto rozejrzeć się za firmą alternatywną.

Obiektywy Tamron

Firma ta jest producentem obiektywów do rożnych lustrzanek. Firma produkuje tylko obiektywy Tamron i ewentualnie inny sprzęt optyczny, co oznacza, że specjalizuje się w produkcji optyki. Obiektywy Tamron są nieco tańsze niż Nikon. Niektórzy uważają, że mogą być niższej jakości. Jednak w stosunku cena do jakość obiektywy Tamron w przypadku podobnych modeli mogą wypaść lepiej niż obiektywy Nikon. Tańsze nie znaczy gorsze. Warto zapoznać się przed zakupem jakie oferuje obiektywy firma Tamron, poczytać testy i porównać z obiektywami Nikon. Obiektyw Tamron może wypaść podobnie jak odpowiadający mu obiektyw Nikon a cena Tamrona, będzie atrakcyjniejsza.

[Total: 0    Average: 0/5]